^Hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

FaceBook FanBox

Najmladšia Majsterka Európy je z Novej Bane

Najmladšia Majsterka Európy je z Novej Bane

 

             Vo veku, kedy iné deti len nesmelo začínajú školskú dochádzku, karatistka Ninka Kocianová (6r.) získala dvojnásobný titul Majsterky Európy na ME WUKF v Rumunsku (Cluj-Napoca, 5.-9.apríl 2017). Zvíťazila v kategórii kata a aj v kumite. Ninka sa karate venuje už viac ako dva roky, cvičenie ju veľmi baví a veľkú podporu nachádza aj u svojich rodičov. Jej motivátorom a vzorom je jej starší brat Samko, ktorý si v Rumunsku v náročnej kategórii kumiteshobunihon do 10 rokov vybojoval Majstra Európy. Títo výnimoční súrodenci boli súčasťou novobanskej výpravy, ktorá tvorila 80-člennú slovenskú reprezentáciu.

             Karate má v Novej Bani už dlhú tradíciu. Z agilného klubu vzišlo už v minulosti množstvo medailistov z tých najväčších európskych, či svetových podujatí. Úspech Novobančanov aj na týchto ME nikoho nenechá na pochybách, že to nie je len náhoda alebo šťastie. Je to výsledok tvrdej a systematickej, cieľavedomej práce celého kolektívu trénerov, športovcov, rodičov ako aj priaznivcov tohto športu.

             Spolu sme získali 4 tituly Majstra Európy, 3 tituly vicemajstra Európy a 5 bronzových umiestnení v individuálnych kategóriách: Ninka Kocianová- 2x zlato, Nikola Maksaiová- zlato, bronz, Samuel Kocian- zlato, Michal Kabát- striebro, bronz, Viktória Šályová - striebro, bronz, Jerguš Gregor – striebro, Viktória Forgáčová – 2x bronz.

Ani ostatní Novobančania rozhodne nesklamali, veď už aj postup do finále, či zisk 4., 5. alebo 6. miesta v tak náročnej konkurencii je veľký úspech. Aj keď svoje individuálne kategórie nepretavili na zisk tých najdrahších kovov, podieľali sa na zisku dvoch zlatých, štyroch strieborných a troch bronzových medailí v tímových kategóriách kata aj kumite. Nikola Miksaiová – zlato, striebro, Samuel Kocian – bronz, Viktória Šályová – striebro, Jerguš Gregor – bronz, Viktória Forgáčová – zlato, Ema Kasanová – zlato, striebro, bronz, Katarína Žemberyová – zlato, striebro, SarahBabicová - zlato, SabinaKruľáková - zlato, Róbert Roth – 2x striebro, Daniel Pohronský- 2x striebro, Adam Letko - bronz, Veronika Homolová - bronz.

             Je naškodu, že tento šport akoby nechceli veľké médiá vidieť, nie je dostatočne zviditeľňovaný ako tkz. veľké športy. Pri tom karate sa na Slovensku stáva čoraz viac obľúbenejším a početnejším športom. V Novej Bani však hľadíme na karate s veľkým optimizmom v srdci. Na nedávne veľké úspechy starších začínajú nadväzovať aj tí najmenší. Poďme teda oslavovať, poďme sa spolu všetci z toho tešiť, veď takýmito pre nás veľkými, pre iných možno drobnými úspechmi zviditeľňujeme to naše krásne Slovensko.

             Obrovské ďakujem patrí mestu Nová Baňa, bez ktorého pomoci by sme sa takýchto významných podujatí nemohli zúčastňovať, rovnako sponzorom, podporovateľom aj priateľom, tiež trénerom a rovnako rodičom. Nepoľavujeme, pokračujeme ďalej, už teraz pracujeme na príprave na budúcoročné Majstrovstvá sveta v škótskom Dundee.

Copyright 2021  ŠK KARATE NOVÁ BAŇA