FaceBook FanBox

Prečítané: 227x

Vynikajúci úspech ŠK karate Nová Baňa!!!

V sezóne 2017 sa stal najúspešnejším klubom Slovenskej federácie karate a bojových umení a získal

Putovný pohár SFKaBU. Svoje kvality sme potvrdili aj na sobotných Majstrovstvách Slovenska v Šali,

kde sme ziskom 10 titulov Majstra Slovenska skončili v hodnotení klubov na 1.mieste.

Vďaka skvelej súhre trénerov a cvičencov, systematickej príprave a húževnatosti sa môžeme pýšiť

takýmito výbornými výsledkami. Sme na seba hrdí, gratulujeme a ďakujeme všetkým pretekárom.

putovný PF 2017

Prečítané: 229x

Veľký úspech karatistov

V dňoch 30.11.-3.12.2017 sa v talianskom Montecatini Terme uskutočnili majstrovstvá sveta UWK v kategóriách od 13 rokov.
Súčasťou reprezentácie boli aj pretekári z Novej Bane a Tlmáč, ktorí veľkou mierou prispeli k úspechu slovenskej výpravy.

Katarína Žemberyová síce neuspela vo svojich individuálnych kategóriách, ale v kategórii kumite družstiev rotácie prispela k zisku 3.miesta a v kategórii kumite sanbon shobu 15-17r.sa družstvo Slovenska (v zložení: Žemberyová, Miksaiová, Adamcová) stalo majstrom sveta.
Róbert Roth v kategóriách družstiev 19-20r. kumite sanbon shobu a kumite rotácie (v zložení: Roth, Meliš, Kosec) skončili na 3.mieste. Vo svojich individuálnych kategóriách skončil na 3.mieste v kategórii kumite -75kg a v kategórii kumite open sa stal vicemajstrom sveta.
Michal Kabát vo svojej kategórii kumite skončil na 5.-8.mieste no v kategórii kata 13-14r. sa stal majstrom sveta.

Nikola Miksaiová popri úspechu v tímových kategóriách spolu so Žemberyovou a Adamcovou v kategórii kumite -55kg obsadila 5.-8.miesto a v kategórii kumite open sa stala majsterkou sveta.
Jedna bronzová, jedna strieborná medaila a dva tituly majster sveta v individuálnych kategóriách je nesporne veľký úspech novobanského karate, ale aj záväzok do budúcna. Poďakovanie patrí rodičom, trénerom, podporovateľom a mestu Tmače.

Prečítané: 2598x

Najmladšia Majsterka Európy je z Novej Bane

Vo veku, kedy iné deti len nesmelo začínajú školskú dochádzku, karatistka Ninka Kocianová (6r.) získala dvojnásobný titul Majsterky Európy na ME WUKF v Rumunsku (Cluj-Napoca, 5.-9.apríl 2017). Zvíťazila v kategórii kata a aj v kumite. Ninka sa karate venuje už viac ako dva roky, cvičenie ju veľmi baví a veľkú podporu nachádza aj u svojich rodičov. Jej motivátorom a vzorom je jej starší brat Samko, ktorý si v Rumunsku v náročnej kategórii kumiteshobunihon do 10 rokov vybojoval Majstra Európy. Títo výnimoční súrodenci boli súčasťou novobanskej výpravy, ktorá tvorila 80-člennú slovenskú reprezentáciu.

Karate má v Novej Bani už dlhú tradíciu. Z agilného klubu vzišlo už v minulosti množstvo medailistov z tých najväčších európskych, či svetových podujatí. Úspech Novobančanov aj na týchto ME nikoho nenechá na pochybách, že to nie je len náhoda alebo šťastie. Je to výsledok tvrdej a systematickej, cieľavedomej práce celého kolektívu trénerov, športovcov, rodičov ako aj priaznivcov tohto športu.

Spolu sme získali 4 tituly Majstra Európy, 3 tituly vicemajstra Európy a 5 bronzových umiestnení v individuálnych kategóriách: Ninka Kocianová- 2x zlato, Nikola Maksaiová- zlato, bronz, Samuel Kocian- zlato, Michal Kabát- striebro, bronz, Viktória Šályová - striebro, bronz, Jerguš Gregor – striebro, Viktória Forgáčová – 2x bronz.

Ani ostatní Novobančania rozhodne nesklamali, veď už aj postup do finále, či zisk 4., 5. alebo 6. miesta v tak náročnej konkurencii je veľký úspech. Aj keď svoje individuálne kategórie nepretavili na zisk tých najdrahších kovov, podieľali sa na zisku dvoch zlatých, štyroch strieborných a troch bronzových medailí v tímových kategóriách kata aj kumite. Nikola Miksaiová – zlato, striebro, Samuel Kocian – bronz, Viktória Šályová – striebro, Jerguš Gregor – bronz, Viktória Forgáčová – zlato, Ema Kasanová – zlato, striebro, bronz, Katarína Žemberyová – zlato, striebro, SarahBabicová - zlato, SabinaKruľáková - zlato, Róbert Roth – 2x striebro, Daniel Pohronský- 2x striebro, Adam Letko - bronz, Veronika Homolová - bronz.

Je naškodu, že tento šport akoby nechceli veľké médiá vidieť, nie je dostatočne zviditeľňovaný ako tkz. veľké športy. Pri tom karate sa na Slovensku stáva čoraz viac obľúbenejším a početnejším športom. V Novej Bani však hľadíme na karate s veľkým optimizmom v srdci. Na nedávne veľké úspechy starších začínajú nadväzovať aj tí najmenší. Poďme teda oslavovať, poďme sa spolu všetci z toho tešiť, veď takýmito pre nás veľkými, pre iných možno drobnými úspechmi zviditeľňujeme to naše krásne Slovensko.

Obrovské ďakujem patrí mestu Nová Baňa, bez ktorého pomoci by sme sa takýchto významných podujatí nemohli zúčastňovať, rovnako sponzorom, podporovateľom aj priateľom, tiež trénerom a rovnako rodičom. Nepoľavujeme, pokračujeme ďalej, už teraz pracujeme na príprave na budúcoročné Majstrovstvá sveta v škótskom Dundee.

Prečítané: 569x

Príprava vrcholí

ŠK KARATE Nová Baňa je úspešný nielen v dlhodobej domácej súťaži, ale žne úspechy aj na zahraničných turnajoch. Dňa 12.3. sa zúčastnil poľského Ronin cup v DabrowaGornicza, kde v konkurencii 30 klubov z 8 štátov v celkovom poradí skončil na 1. mieste. Celkovo sme získali 19 x zlato, 14 x striebro a 12 x bronz. Na tomto peknom výsledku sa podieľali: Veronika Homolová,Ema Kasanová,SabinaKruľáková,Katarína Žemberyová,SarahBabicová,Samuel Kocian,Róbert Roth,Nina Kocianová,Letko Adam,Michal Kabát,Jerguš Gregor, Marek Beňuš,Michal Lenart,Martin Lenart,Matej Zima,Lucia Hrušková,Dominika Zeleiová, Viktória Šályová. Reprezentácia Novej Bane sa aktuálne pripravuje na ME WUKF v Rumunsku a tento turnaj naznačuje, že ich príprava ide správnym smerom. Cieľom bolo preverenie formy a výkonnosti.

O týždeň neskôr 18.3.2017 sa karatisti Novej Bane zúčastnili II. Kola Pohára Federácie v karate a kobudo v Pezinku. Z tadiaľto do Novej Bane priniesli 14 x 1.miesto, 11x 2.miesto a 8x 3.miesto.

Všetkým zúčastneným športovcom blahoželáme a ďakujeme, že takýmto spôsobom úspešne zviditeľňujú Novú Baňu. Bez obetavosti rodičov a podpory Mesta Nová Baňa, sponzorov a všetkých podporovateľov by to nešlo. Ešte raz ĎAKUJEME!

Prečítané: 74815x

8.ME WUKF Montichiari

Montichiari 2016

Slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali až 33 medailí (bilancia: 9 - 10 - 14) na nedávnych 8. majstrovstvách Európy WUKF (World Union of Karate Federation) všetkých vekových kategórií, ktoré sa uskutočnili koncom minulého týždňa (12. - 16. októbra) v talianskom stredisku Montichiari.

Na šampionáte detí, mládeže a dospelých sa zúčastnilo dovedna viac ako 1800 pretekárov z takmer 30 európskych krajín, slovenské farby zastupovala takmer päťdesiatka reprezentantov zo Slovenskej federácie karate a bojových umení (SFK a BU).

Prečítané: 97778x

19.6.2016 sa skončil 6-ty ročník Majstrovstiev Sveta WUKF v Írskom Dubline.

Slovensko si vybojovalo krásne 5-te miesto s počtom 36 medailí.

Všetkým ďakujem za vynikajúce reprezentovanie nášho malého ale zato krásneho     SLOVENSKA.